DOLAR 32.36 ₺
EURO 34.46 ₺
STERLIN 40.56 ₺
ALTIN 2,438.65 ₺
BTC 62,706.49 $
ETH 2,928.63 $
BİST 9,814.19

Ticaret Bakanlığı Bayram Denetimlerini Artırıyor

Haber 5
Yayınlama: 2 Nisan 2024 Salı 09:44 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Tansel Balcı

Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken Ticaret Bakanlığı, vatandaşların mağdur olmaması ve hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla Ramazan ayı boyunca sürdürülen yoğun denetim faaliyetlerini bayram süresince de artırarak etkin şekilde sürdüreceklerini vurguladı. Ticaret Bakanlığı'na bağlı denetim ekipleri Ramazan Bayramı'na yönelik hazırlıklarını tamamladı. Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, özellikle alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ve tüm market

Ticaret Bakanlığı Bayram Denetimlerini Artırıyor

Ticaret Bakanlığı, bayram süresince denetimlerini artırma kararı aldı. Alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan işletmeler yakın takipte olacak. Fahiş fiyat artışlarına karşı vatandaşlar çözüm için bakanlığa başvurabilecek!

Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken Ticaret Bakanlığı, vatandaşların mağdur olmaması ve hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla Ramazan ayı boyunca sürdürülen yoğun denetim faaliyetlerini bayram süresince de artırarak etkin şekilde sürdüreceklerini vurguladı.

ANKARA (İGFA) - Ticaret Bakanlığı'na bağlı denetim ekipleri Ramazan Bayramı'na yönelik hazırlıklarını tamamladı.

Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, özellikle alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ve tüm marketlerin yakın takip altında olmaya devam edeceğ ve bu kapsamda vatandaşlara şahit oldukları fahiş fiyat artışlarını bakanlığın çağrı merkezi ve resmi internet sitesinden bildirebileceklerini vurgulandı.

Bakanlık açıklamada, "İşletmelerimizin, mevzuatımıza uyum sağlama ve vatandaşlarımızı mağdur etmeme noktasında gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini, aksi halde, vatandaşlarımızı mağdur eden her türlü girişime karşı, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, Bakanlığımızca gerekli yaptırımların uygulanacağını ifade etmek isteriz" ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanlığı, Ramazan ayı boyunca sürdürdüğü denetim faaliyetlerini bayram süresince de artırarak vatandaşların hak ve menfaatlerini korumayı amaçlıyor. Denetim ekipleri, perakende işletmeler ve marketleri yakından takip altına alacak ve fahiş fiyat artışlarını engellemek için önlemler alacak. İşletmelerin mevzuata uyum sağlaması önemli bir hususken, aksi takdirde Bakanlık gerekli yaptırımları uygulamaya devam edecek.

İlk Yorumu Sen Yaz
code
akülü vidalama