DOLAR 32.36 ₺
EURO 34.46 ₺
STERLIN 40.56 ₺
ALTIN 2,438.65 ₺
BTC 63,551.06 $
ETH 2,974.33 $
BİST 9,814.19

Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü Yarışması'nda Finalistler Belli Oldu

Yaşam 3
Yayınlama: 2 Nisan 2024 Salı 11:22 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Tansel Balcı

The Kitap Yayınları tarafından bu yıl roman dalında düzenlenen ‘Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü Yarışması’nın finalistleri belirlendi. Birincilik ödülü sahibini bulacak eser, 30 Eylül 2024 tarihinde açıklanacak ve 30 bin TL ödülün sahibi olacak.

Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü Yarışması'nda Finalistler Belli Oldu

The Kitap Yayınları tarafından düzenlenen Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü Yarışması'nda büyük heyecan! 30 bin TL ödül ve birincilik için finalistler açıklandı. Roman severler için heyecan dolu zamanlar kapıda!

The Kitap Yayınları tarafından bu yıl roman dalında düzenlenen ‘Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü Yarışması’nın finalistleri belli oldu. Birincilik ödülüne layık görülen eser, 30 Eylül 2024 tarihinde açıklanacak ve 30 bin TL ödülün sahibi olacak.

İSTANBUL (İGFA) - Daha önce en az bir romanı yayımlanmış yazarların, henüz yayımlanmamış romanlarıyla başvurduğu Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü Yarışması’nın ön seçici kurulu olan The Kitap Yayın Kurulu tarafından titizlikle değerlendirilen kısa liste belirlendi.

161 geçerli başvurunun arasından kısa listeye girmeye hak kazanan 8 eser, şu şekilde açıklandı:

  • ·       Balcı, Fatıgül               - Gitmesen Olmaz mı
  • ·       Baran, Hasan              - Şair Ali
  • ·       Karakaşoğlu, Hakan   - Kül Şehir
  • ·       Kozalı, Şükran             - Muhtelif Cazibeler
  • ·       Meseri, Raşel              - Delik Eşik
  • ·       Saraçoğlu, Emre         - Mediha Hanım Ölmek İstiyor
  • ·       Savran, Cem                - Gündüz Düşleri
  • ·       Türkmenoğlu, Umut  - Kuzeye Düşen Gölgeler

Kısa listenin belirlenmesinin ardından seçilen eserler Prof. Dr. Feyza Doyran, Prof. Dr. Gonca Gökalp Alpaslan, Prof. Dr. Harun Duman, Prof. Dr. Ali Atıf Bir ve editör Umut Burgaz’ın yer aldığı ana seçici kurulun değerlendirmesine sunuldu.

Ana jüri tarafından birinciliğe layık görülen eser, 30 Eylül 2024 tarihinde açıklanacak ve 30 bin TL ödülün sahibi olacak.

Birinciliğe layık görülen eserin 2 bin adet basılacağı ve yüzde 12 telif ödemesi yapılması kararlaştırılırken, telif hakkının yüzde 30'unun baskıdan, kalan kısmının ise satıştan ödeneceği bildirildi.

The Kitap Yayınları tarafından gerçekleştirilen ‘Don Kişot İyi Edebiyat Ödülü Yarışması’nda 8 finalist eser belli oldu. Seçilen eserler, ana jüri tarafından değerlendirilecek ve birincilik ödülü 30 Eylül 2024 tarihinde sahibini bulacak. Ayrıca, birincilik eserinin 2 bin adet basılacağı ve yüzde 12 telif ödemesi yapılacağı duyuruldu.

İlk Yorumu Sen Yaz
code
akülü vidalama