DOLAR 32.36 ₺
EURO 34.46 ₺
STERLIN 40.56 ₺
ALTIN 2,438.65 ₺
BTC 63,551.06 $
ETH 2,974.33 $
BİST 9,814.19

Bakan Şimşek'ten Kira Geliri Beyanname Uyarısı: Son Gün 5 Nisan

Haber 5
Yayınlama: 2 Nisan 2024 Salı 12:40 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Tansel Balcı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira gelirine sahip mükellefleri beyanname vermeleri konusunda uyardı. Son denetimlerde yaklaşık 420 bin mükelleflerine ulaşıldığını belirten Şimşek, beyan vermeyenleri tespit etmeye devam ettiklerini vurguladı.

Bakan Şimşek'ten Kira Geliri Beyanname Uyarısı: Son Gün 5 Nisan

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, kira geliri elde eden mükelleflere önemli bir uyarıda bulundu. Son tespitlere göre denetimlerini sürdüren Bakan Şimşek, 5 Nisan'a kadar beyanname vermeyenleri etkileyebilecek denetim çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini açıkladı. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kira gelirine sahip olan mükellefleri yakından takip ettiği ve kayıt dışılıkla mücadelede kararlı bir duruş sergilediği belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira gelirine sahip mükelleflerin herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan'a kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatarak, beyanname vermeyenlere yönelik denetimleri sürdürdüklerini söyledi.

 ANKARA (İGFA) - Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, kira beyannamelerine yönelik sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Gelir İdaresi Başkanlığının, idari kayıtları (tapu, MERNİS gibi) ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü vurgulayan Bakan Şimşek, "Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk. Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. 2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin lira üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan'a kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/memetsimsek/status/1775086764538962137

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kira geliri beyanname uyarısı, mükellefleri harekete geçirmeye devam ediyor. Beyanname vermeyenlerin risk altında olduğunu vurgulayan Şimşek, denetimlerin devam edeceğini ve kayıt dışılıkla mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti. Mükellefler, 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeyi unutmamalı ve mali yaptırımlardan kaçınmak için gerekli adımları atmalıdır.

İlk Yorumu Sen Yaz
code
akülü vidalama